29 Jun, 2022
Lezzet Tutkum
Lezzetin Tutkuyla Buluştuğu Platformumuza Hoşgeldiniz...
×

ANANAS KAÇ KALORİ? ANANAS ZAYIFLATIR MI?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Ananas Kaç Kalori

1 tane ananas kaç kalori, bir bütün ananas kaç kalori, 1 dilim kuru ananas kaç kalori, ananas zayıflatır mı, diyette ananas ne kadar yenmeli, ananas kalori yakar mı ve 1 tam ananas kaç kalori gibi ananasın besin değerleri hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz…

Ananas Zayıflatır Mı?

Ananas zayıflamaya yardımcı meyveler arasında ilk sıralarada yer almaktadır. Ödem ve toksinleri vücuttan atması, yağ yakımını hızlandırması, uzun süre tok tutması, kalori harcamaya olumlu etki etmesi, sindirim sistemini düzenlemesi ve idrar söktürücü özelliği sayesinde ananas diyet yapan ve kilo vermek isteyen herkesin günlük düzenli olarak tüketmesi gereken meyvedir.

Diyette Ananas Ne Kadar Yenmeli?

Kilo vermek isteyen ya da sağlıklı beslenmek isteyen herkesin ananas ile ilgili merak ettiği önemli sorulardan biri de diyette ananas yenir mi ve tabi ki merak edilen bir diğer önemli soru da diyette ananas ne kadar yenmeli?

Ananas oldukça düşük kaloriye sahip bir meyvedir. Bu nedenle diyet yaparken ananas rahatlıkla tüketilebilir. Tabi ki bu noktada hemen hatırlatmak isteriz ki tüketeceğiniz ananas miktarı çok önemlidir. Günlük ananas tüketim miktarının 2 halka dilim olması ve 2 dilimi kesinlikle geçmemesi gerektiği tavsiye ediliyor. Aksi halde aşırı miktarda ananas tüketen kişinin kilo kaybı yavaşlayabilir ve kilo alımına da sebebiyet verebilir.

Ananas Kalori Yakar Mı?

Ananas ile ilgili merak edilen bir diğer soru da ananas kalori yakar mı? Hemen belirtelim evet ananasın bir çok meyveye göre daha aktif bir şekilde yağ yakımını desteklediği ve kalori yakımını hızlandırdığı ispatlanmıştır. Bu nedenle özellikle tokluk hissi vermesi ve hızlı yağ yakımını desteklemesi yönüyle bir çok diyetisyen ve beslenme uzmanı ana öğünlerde ya da ara öğünlerde meyve olarak ananası öneriyor.

Hem ananas hem de ananas suyu zayıflamaya çok önemli katkılar sunmaktadır. Şimdi tüm bu bilgiler ışığında dilerseniz gelin ananas kaç kalori konusu hakkında en merak edilen ve en sık sorulan soruların cevaplarına bakalım;

1 tane ananas kaç kalori?

Orta boy 1 tane ananas kaç kalori sorusunun cevabını incelemek ile başlayalım… 1 tane ananas kalori değeri yaklaşık olarak 230 kcal’dir. 1 tane ananas içeriğinde 0.60 gr yağ, 2.56 gr protein ve 59.70 gr karbonhidrat bulunur.

Bir bütün ananas kaç kalori?

Bir bütün ananas kaç kalori sorusunun cevabı incelendiğinde ise bir bütün ananas kalori miktarının ortalama olarak 300 kcal’dir. 1 bütün ananas içeriğinde 0.70 gr yağ, 3.30 gr protein ve 77 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

1 dilim kuru ananas kaç kalori?

1 dilim ananas kalorisine baktığımızda;

  • 2 cm yüksekliğinde ve 9 cm çapında 1 dilim ananas kalorisinin yaklaşık olarak 38 kalori olduğu görülmektedir. Orta kalınlıkta 1 dilim ananas içeriğinde 0.1 gr yağ, 0.44 gr protein ve 10.50 gr karbonhidrat bulunur.
  • 1 cm yüksekliğinde ve 9 cm çapında olan ince 1 dilim ananas kalorisinin ise yaklaşık olarak 25 kalori olduğu görülmektedir. İnce 1 dilim ananas içeriğinde 0.05 gr yağ, 0.3 gr protein ve 7 gr karbonhidrat vardır.

1 tam ananas kaç kalori?

Büyük boy bir tam ananas kalorisi ise yaklaşık olarak 317 kcal’dir. büyük boy bir tam ananas içeriğinde 0.80 gr yağ, 3.50 gr protein ve 84 gr karbonhidrat bulunmaktadır.

Ananas suyu kaç kalori?

100 ml ananas suyu kalori değeri yaklaşık olarak 57 kaloridir. 100 ml ananas suyu içeriğinde 0.1 gr yağ, 0.40 gr protein ve 13 gr karbonhidrat vardır.

1 su bardağı ananas suyu kalori değeri ise yaklaşık olarak 115 kaloridir. 1 su bardağı ananas suyu içeriğinde 0.3 gr yağ, 0.80 gr protein ve 26.5 gr karbonhidrat vardır.

Ananas Besin Değerleri

100 gr ananasın besin değerleri aşağıdaki gibidir;

  • Kalori: 48 kcal
  • Yağ: 0.12 gr
  • Protein: 0.55 gr
  • Karbonhidrat: 12.65 gr
  • Şeker: 9.30 gr
  • Fiber: 1.5 gr
  • Sodyum: 1 mg
  • Potasyum: 115 mg
Benzer Paylaşımlar
Aynı Kategorideki Benzer Paylaşımlar
5
Lezzet Tutkum
48
Son Yıllarda Vücuda Olan Etkileriyle En Çok Konuşulan İsimlerden Biri O: Sumak Suyu İçeriği Görüntüle
5
Lezzet Tutkum
56
Yedikleriniz Artık Sizi Üzmeyecek: Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir? İçeriği Görüntüle
5
Lezzet Tutkum
107
Aslında Tam Bir Şifa Kaynağı Olduğunu Bilmediğiniz Uçuş Uçuş Bir Ot: Karahindiba İçeriği Görüntüle
Tarif Gönder
Lezzet İçerikleri
En Son İçerikler